මාපටැඟිල්ලේ හැඩය අනුව ඔබේ පෞරුෂත්වය ගැන හෙළිවන රහස්

අපගේ ශරීරයේ භෞතික ලක්ෂණ අපගේ පෞරුෂ ගති ලක්ෂණ සමඟ සම්බන්ද තාවයක් පවතින බව පැවසේ.

අපගේ ශරීරයේ භෞතික කොටස්, විශේෂයෙන් අපගේ මාපටැඟිලි, ඇත්ත වශයෙන්ම අපගේ පෞරුෂය ගැන බොහෝ දේ පැවසිය හැකිය – හොඳ සහ නරක යන දෙකම!

මිනිසාට සාමාන්‍යයෙන් විවිධ මාපට ඇඟිලි 5 ක් ඇත, ඒවා සියල්ලම හැඩය සහ ප්‍රමාණයෙන් වෙනස් වේ.

ඉතින්, ඔබේ මාපටැඟිල්ල කුමක්ද සහ එය ඔබ ගැන පවසන්නේ කුමක්ද?

1. A – පහළ භාගයට වඩා ඉහළ භාගය

ඔබ අභිලාෂකාමී වන අතර සෑම විටම හොඳම දේ සඳහා උත්සාහ කරයි. ඔබ ඉතා ඉලක්ක කර ගත් අතර සාර්ථක වීමට ඇති ඔබේ ආශාව ඉතා වැඩිය. කෙසේ වෙතත්, ඉලක්ක තිබීම විශිෂ්ට වුවත්, ඒවා සාක්ෂාත් කර ගැනීමට උත්සාහ කිරීමෙන් ඔබට උමතු විය හැකි අතර, ඔබ ඉක්මවා යාමේ ප්‍රවණතාවක් තිබිය හැකිය.

2. B – ඉහළ භාගයට වඩා අඩක් විශාලයි

ඔබ නිහතමානී වන අතර ජීවිතයට ලබා දිය හැකි සරල දේ භුක්ති විඳින්න. අන් දියුනුව දැක සතුටටපත්වේ. කෙසේ වෙතත්, ඔබ බොහෝ විට ඕනෑවට වඩා සිතන අයෙකු යැයි සිතන අතර, ඔබේ තීරණ තර්කානුකූලව පදනම් කර ගැනීමේ ප්‍රවණතාවය නිසා, ඔබ ආදරය ප්‍රකාශ කිරීමට් තරමක් පසුබට වනු ඇත. එහි ප්‍රතිඵලයක් වශයෙන්, අනාගත ජීවිත සහකරුවෙකු සොයා ගැනීමට ඔබට අපූරු අවස්ථා කිහිපයක් අහිමි විය හැකිය.

ඉඟිය: තාර්කිකත්වය මත ඔවුන්ගේ තීරණ ගැනීම , සම්බන්ධතාවයක් පවත්වා ගැනීමට ‘කෙනෙකුට ආදරය කිරීම’ පමණක් ප්‍රමාණවත් නොවේ. එම මානසිකත්වය වෙනුවට, විනෝද වීමට සහ අනෙක් පුද්ගලයා දැන හඳුනා ගැනීමට අවස්ථාවක් ලෙස එක් එක් පුද්ගලයාට හෝ සම්බන්ධතාවයට පිවිසෙන්න. ගමන විනෝද වන්න, එය එතරම් බැරෑරුම් ලෙස නොසලකන්න

3. C  – දෙකම එකම ප්‍රමාණයෙන් අඩක්

ඔබ සමබරතාවය සඳහා උත්සාහ කරයි. දුෂ්කරතා අතරතුර, ඔබ සැමවිටම උත්සාහ කරන්නේ හොඳම දේ සොයා ගැනීමටය. ඔබ ඔබේ අරමුණු සාක්ෂාත් කරගන්නේ එසේ කිරීමට ඇති ස්වාභාවික හැකියාවෙනි. කෙසේ වෙතත්, ඔබ ද සැලසුම්කරුවෙකු වන අතර සෑම දෙයක්ම පාහේ සැලසුම් සහගතව කරන්න.

4. D  – නම්යශීලී මාපටැඟිල්ල

ඔබට විවෘත මනසක් ඇත. විවිධ තත්වයන්ට අනුවර්තනය වීමට ඔබ සැබවින්ම දක්ෂය. ජීවිතය වෙනස් වූ විට ඔබ එය සමඟ වෙනස් වේ. ඔබ නව තොරතුරු සඳහා විවෘතව සිටින අතර නව කරුණු මත පදනම්ව ඔබේ අදහස් වෙනස් කළ හැකිය. කෙසේ වෙතත්, ඔබේ මාපටැඟිල්ල නම්යශීලී නම්, එයින් අදහස් වන්නේ ඔබ රැවටිලිකාරී බවත් ඉක්මනින් එයින් ප්‍රයෝජන ගත හැකි බවත්ය.

ඉඟිය: ඔබට හැඟෙන ආකාරය මිනිසුන් නොදන්නේ නම්, ඔවුන් ඔබට සලකන ආකාරය ඔවුන් කිසි විටෙකත් සකස් නොකරනු ඇත. නම්‍යශීලී පුද්ගලයෙකු වීම විශිෂ්ටයි නමුත් හොද දෙය මනසින් තොරාගෙන සිදු කල යුතුය

5. E  –

ඔබ සැමවිටම ඔබේ වචනය රකින අතර පොරොන්දු කඩ නොකරයි. ඔබ , ඔබ අනෙක් පුද්ගලයින්ට විශ්වාස කළ හැකි ආකාරයේ පුද්ගලයෙකි. ඔබේ පක්ෂපාතිත්වය ප්‍රශංසනීය වන අතර ඔබේ තීරණ ගැන ඔබට විශ්වාසයි. කෙසේ වෙතත්, ඔබ තරමක් මුරණ්ඩු විය හැකි අතර වෙනස් වීමට පහසුවෙන් පිළිගන්නේ නැත.

ඉඟිය: අළුත් දේවල් අනිවාර්යයෙන්ම නරක දේවල් නොවේ. ඔබ එය දෙස බැලූවත්, වෙනස්කම් අපගේ ජීවිත යහපත් කරයි. විශාල ලෙස සිතීමට ඉගෙන ගැනීමෙන් ඔබට අනුවර්තනය වීමේ හැකියාව සැලකිය යුතු ලෙස වැඩි දියුණු කළ හැකිය. ඔබ විසින්ම ඔබ විසින්ම සකසා ඇති සීමාවන් ඉක්මවා යන්න, යන්න දෙන්න, සහ ඔබේ සීමාවන් පුළුල් කරන්න.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *