Feel Her Better2

අපේ අයියලා කිසිම තේරුමක් නැතිව හපන එකම දේ මේක.. කුරුලෑවේ සයිස් එකේ ඉඳලා ජම්බෝල ගෙඩිය සයිස් වෙනකම් සමහර වෙලාවට ඒකටත් එහා යනකම් ලොකු ඒවා තියෙනවා. පියයුරු අසීමිතව ලොකු උනාම එකේ තියන සංවේදී බව ටිකක් අඩුයි කියලා හොයාගෙන තියෙනවලු.

අනවශ්‍ය විදිහට තරබාරු කෙනෙක්ගේ පියයුරු වල ස්ට්‍රෙච් මාර්කස් සහ පියයුරු යට හමේ මතුපිටින් අඟල් බාගයක් ඇතුලට ගිය කටාරම් උනත් දකින්න පුළුවන් (බරට හම ඉරිලා) මේවා නම් ඉතින් සර්ජරි එකකින් හැර ආයෙත් යතාතත්වයට පත්කරන්න බෑ.. මේ අතරේ කුවේණි ටයිප් (පියයුරු තුනක්) ඇති කාන්තාවන් උනත් ලංකාවේ ඉන්නවා.

කෙල්ලෙක්ගෙ කවදාවත් එක සමාන පියයුරු නෑ. බොහෝ වෙලාවට එක පැත්තක් පොඩියි. කොල්ලගේ හුරු අත පැත්තේ එක අභිනවයෙන් තවත් ලොකු වෙනවා .

සාමාන්යෙන් කෙල්ලෙක්ට කොල්ලෙක් ලැබුනට පස්සේ නිරායාසයෙන්ම පියයුරු ලොකු වෙන්න පටන් ගන්නවා ඉතින්. බොහෝ වෙලාවට දෙහි ගෙඩිය සයිස් ඒවා ගස්ලබු ගෙඩි වෙන්න යන්නේ මාස 4ක් 5ක් වැනි කෙටි කාලයක්. ළමයෙක් හම්බවෙන්න ඉන්න කොට කොහොමත් පියයුරු තවත් ලොකු වෙන්න පටන් ගන්නවා. ළමයි ලබුනම කට්ටිය කියනවා ඒවා එල්ලිලා වැටෙනවා අනන් මනං ඒවා පට්ට පල බොරු. ඒවාට අදාළ වවුලෝ අඳිනකොට එහෙම වෙන්නේ නෑ.

ඔයාලා දන්නවද කාන්තාවකගෙන් කාන්තාවකට මෙම ප්‍රදේශය වෙනස් කියලා. පියයුරු වලින් 50% පමණ විශාල areola තියන කාන්තාවන් ලංකාවේ සුලභව දකින්න පුළුවන්. ඒ වගේම සමහර මුස්ලිම් කාන්තාවන්ගේ මේ ප්‍රදේශය ඉතාමත් ලස්සන රෝස පාටින් තියෙනවා. ආසියාතික කාන්තාවන්ගේ මේ ප්‍රදේශය තරමක් අඳුරු පැහැයක් ගන්නවා (චීන, කොරියන්, තායි, ඉන්දියන්)

අපේ ගොඩක් මිත්‍රයෝ මැද තියෙන කන්ද (නිපල්) එක ග්‍රීස් කරනවා මිසක් මේ කොටසෙන් කරන්න පුළුවන් මොකක්ද කියලවත් දන්නේ නෑ. ඇත්තටම මේ කොටසේ ඉතාම සියුම් සමක් තමයි තියෙන්නේ. සමහර කෙල්ලගේ හිරිගඩු පිපිනම Areola එක වටේ ලස්සනට ගිරිගඩු පිපිලා තියෙනවා දකින්න පුළුවන්. මේ කොටසට ඔයාගේ කටින් පිටකරන හුස්මක තියන තාපයට උනත් ගොඩක් සංවේදී වෙන්න පුළුවන්. ඒ වගේම කේස් ගහක ඇනීමත් මෙතනට ගොඩක් දැනෙනවා..

නිපල් එක ගැන මට වඩා ඔයාලා දන්නවනේ එක නිසා එක ගැන මම ලියන්න යන්නේ නෑ

අසීමිත ඉරිල්ල

අපේ අයියලා මුකුත් නැතුව පනදාගෙන ඕක උරනවනේ. ඉතින් හැමෝටම තියෙන ප්‍රශ්නයක් තමයි බබෙක් නැතුව කිරි මුහුද කලබලා කුක්කු බොන්න බැරිද කියන එක. එකට කියන්න තියෙන පිළිතුර තමයි ඔවු කියන එක. එක කරන එක නම් ලේසි නෑ හැබයි. Oxytocin කියන හෝමෝනය මගින් තමයි ළමයෙක් ලැබුනට පස්සේ කිරි එරෙන්න උදව් කරන්නේ. ගොඩක් වෙලාවට දවසකට 6-7 සැරයක් විනාඩි 30ක විතර සිමියුලේෂන් (බ්‍රෙස්ට් පම්ප් එකක් උනත් යොදාගන්න පුළුවන්) එකක් දුන්නා නම් දවස් කීපෙකින් ළමයෙක් හම්බ උනා වගේම කුක්කු එන්න ගන්නවා.. හැබැයි ඉතින් එන්න ගත්තම නතර කරගන්න එකට ටික කාලයක් යනවා. කෙල්ලටත් කරදර වෙයි.

තවත් දෙයක් කියන්නම් සාමාන්යෙන් ෆ්‍රයිබ්රෝයිඩ්ස් හැදුන කෙල්ලෙක්ට උනත් ඔපරේෂන් එකෙන් පස්සේ කුක්කු එරෙන්න පුළුවන්, ඒ වගේම ඇබ්රෝෂන් එකක් කරපු කෙනෙක්ට උනත් අනිවාර්යෙන් කිරි එරෙන්න පටන් ගන්නවා ඒවා නවත්තන්න ඉන්ජෙක්සන් උනත් දැන් තියෙනවා ඉතින්.

සාමන්යෙන් මෝරපු කෙල්ලෙක්ගෙ ළමයි නැති උනත් පොඩි ශ්‍රාවයක් එන්න පුලුවන් කුක්කු වලින් ඒවා බින්දු කීපයක් එනඑක සාමාන්‍යයි. ඒ වගේම ඇන්ටිලට ආස යටත් සුබ ආරංචියක් කියන්නම්. සාමාන්යෙන් ළමයි හම්බ උන ඇන්ටිලා පස්සේ යන අයත් ඉන්නවනේ. ඉතින් ළමයෙක් හම්බ වේලා අවරුදු 6-7 ක් වගේ කාලයක් ඇතුලත තදින් මිරිකුවොත් (උඩ සහ සයිඩ් එක) අනිවාර්යෙන් කුක්කු ටිකක් එලියට ගන්න පුළුවන් ටිකක් පුරුදු කාරයෙක්ට හරියට දොවන්නත් පුළුවන් ඒ වගේම සහෝලා මතක තියාගන්න ඕනි දෙයක් තියෙනවා සාමාන්යෙන් වයස අවුරුදු 50-55 ට ආසන්න ඇන්ටිලාගේ කුක්කු බොන්න ආස කෙනෙක් ඉන්නවා නම් වහාම ඒ අදහස අතෑරගන්න. කෙටියෙන්ම කියනවා නම් ඒ වයසේ සමහර අයගේ යම්කසි ශ්‍රාවයක් කිරි පාටට එනවා හැබැයි පට්ට කැරපොතු රසයි. බුලත් කෑවා වගේ කටේ තියෙයි පැය ගානක් යනකම්

හොදට අල්ලා පුරුදු එකෙක්ට ඕනිම කෙල්ලෙක්ගෙ කුක්කු දිහා බලලා ඒකිට ඉන්න ළමයි ගාන උනත් කියන්න පුළුවන් අවිවාදයෙන්ම. ඒ එක්කම බින්දුව බින්දුව එන කෙල්ලෙගේ කුක්කු දොවන්න තරම් අතගාල අවුස්සන්න උනත් පුළුවන්..

පහල රුපයෙන් දල වශයෙන් බලාගන්න පුළුවන් කාන්තාවන්ගේ පියයුරු වල ස්නායු පිහිටා ඇති ආකාරය. මේක දැක්කම තේරෙයි වැඩිපුරම දැනෙන්නේ කොයි හරියේද කියලා.. (මුළු පියයුරම දැනෙනවා නිපල් එක වැඩියෙන් දැනෙනවා)

මෙහෙම අධික සංවේදී කලාපයක් අල්ලනකොට කොහොමත් කෙල්ලෙක්ට ඉන්න බැරි වෙනවා එකනේ අර පාක් වල අරුන් දාගෙන හපනකොට එකී මුකුත් නොකියන්නේ.. තනියම හපාගන්න බෑ නේ

දැන් බලමු අපි ඉස්සලම පටන්ගන්න හොද විදිහක්

දැනීම් සහ ස්නායු වැඩි කාලාප අල්ලනවා නම් එකට කලින් අත් කකුල් වගේ අල්ලන ඒවා ඉස්සලම කරලා ඉන්න ඕනි. අපේ උන්නම් මොක්කුද වගේ පාක් එකට ගියාම කෙල්ලගේ කුක්කු දෙක කටේ. එකෙන් එන දේකුත් නෑ එත් ක්‍රීම් සෝඩ බෝතලේ උරනවා වගේ දාගෙන උරනවා. කුක්කු දෙකෙන් මිට වඩා ගොඩක් දේවල් කරන්න පුළුවන් …

කෙල්ලෝ උපතින්ම ලැජ්ජයි ඉතින් කුක්කු වලට අත තියන්න කලින් ඉස්සලම කරන්න ඕනි එයාගේ මනස හදන එක.. එකට කලින් පොස්ට් වලින් කියපු ක්‍රමවේදයම යොදාගන්න පුළුවන්

“”බලන්න මේකේ ලස්සන””

“”ඔයාගේ කුක්කු උල් වේලා – මට ආස හිතෙනවා””

ඒ වගේම මගේ කලින් එසී ගැන ලියපු ත්‍රෙඩ් එකේ තියෙන දෙයක් ලියන්නම්
සීතලට කුක්කු උල් වෙනවා, වැස්සට කුක්කු උල් වෙනවා මිත්‍රවරුනි.. ඉතින් එසී තියන තැනක් නම් ලොකු වින්දනයක් ගන්න පුළුවන් වෙයි..

ඉතින් ඔහොම ප්‍රවේශයක් ගත්තම එක පාරට මිරිකගෙන මිරිකගෙන යන්න එපා. ගෑනු ගොඩක් ආස සොෆ්ට් ටච් එකට. පියයුරු මැද, නිපල් එක, කළු කොටස වගේ තැන් ගොඩක් සංවේදියි.. ඉතින් ඉස්සලම ඒවගෙන් බැහැරව තමයි අල්ලන්න. කිස් කරන්න, අතගාන්න ඕනි..

ගොඩක් අයට අල්ලනකොට අමතක වෙන තැනක් තමයි කුක්කු එකේ සයිඩ් එක සහ යට නිකන් සොෆ්ට් ටච් එකක් දාලා බලන්නකෝ.. අපේ අය වැඩිපුරම මිස් කරගන්නේ රස තැන්..

ඉතින් ඉතුරුවා ඔයාගේ ක්‍රමයට තමයි..

නිපල් ඕගසම් – ටච් සහ ටච්ල ලස්

නිපල් එක විතරක් සිමියුලේට් කරලා පරමසුබයට කෙල්ලෙක්ව යවන්න පුළුවන් කොටින්ම ඒකිට ඕගසම් එකක් දෙන්න පුළුවන්.

මේකට ගොඩක් කාලයක් යනවා ආසන්න වශයෙන් විනාඩි 30ක් වගේ ,ඕගසම් එක ලන්වෙනකොට ඉදිමුන හැගීමක් කෙල්ලට එන්න පුළුවන්, පටන් ගන්න ඕනි නම් ඇඳුම් තියෙනකොටමයි. අතින් අල්ලන එකත් මුලදී සැර වැඩියි. සියුම්ව පටන් අරගෙ ක්‍රමයෙන් දැනීම වැඩි කරගන්න ඕනි..

ඕනිම කෙල්ලක්ට ඕගසම් වෙනකොට නිපල් එක ගොඩක් තද වෙනවා. පපුව ලොකු වෙනවා..

ටිකක් රත්කරපු තෙල් වලින් කරන ක්‍රමවත් මසාජ් එකකින් පසුව ගොඩක් වෙලාවට නිපල් ඕගසම් එකක් ගන්න ලේසි වෙනවා.

දෙවෙනි එක ටච් ලස් නිපල් ඕගසම්.. අපේ කට්ටිය පුන පුනා බලාගෙන ඉන්නේ මේක මොකක්ද කියලා. මේක එක දවසෙන් කරන්න පුළුවන් එකක් නම් නෙමෙයි. මේක කරන්න නම් ක්‍රමිකව කෙල්ලව ඔයාගේ කටහඩට අවනත කරගෙන ඉන්න ඕනි..

හැබැයි එක සැරේට කරන්න බෑ කාටවත්. ප්‍රශ්න නැති නිදහස් මනසක් තියෙන්න ඕනි ඒකිගේ ඔලුවේ.

Touch less

කරන්න ලේසි සිනිදු සිල්ක් වගේ ටොප් එකක් කෙල්ලට අන්දලා ඔයා එයාව පිටිපස්සෙන් බදාගෙන. පපුව වටේ හැමතැනම ඉස්සලම සියුම්ව අල්ලන්න ඕනි. එතකොට තේරෙයි කෙල්ලගේ කුක්කු ලොකු වෙනවා කියලා. DIRTY TALK එකත් එක්කම ඒකිව අවුස්සන ගමන්. ටික වෙලාවක් එනවා එයාට ඉවසගෙන ඉන්න බැරිම වේලාව. අන්න ඒ වෙලාවට ඔයා නිපල් එක ආසන්නයටම ගිහිල්ලා ඔයාගේ මුණ ප්‍රාශ්වාස වාතය නිපල් එකේ වදින්න තියාගන්න ඕනි.ඒක එයාට දැනෙන්න ඕනි. හැබැයි අල්ලන්න තහනම්! ඒකිට නිතරම කියන්න ඕනි ඔයා එයාව අර වැඩේට අල්ලගන්න යන බව. එකී එකී බලාගෙන ඉඳියි. එත් දෙන්න එපා! ඇස් එහෙම බැඳලා නම් ඉක්මනින් හොද රිසාල්ට් එකක් ගන්න පුළුවන්. ඔයා දෙනකම් බලාගෙන ඉඳලා ඒකිට අන්තිමට ඕගසම් වෙනවා. අනිවාර්යෙන් කෙල්ල වතුර විදගෙන ඕගසම් වෙන්නේ.. මේ ඕගසම් ක්‍රමය ගොඩක් ප්‍රභලයි..

උපුටාගැනීම-Elakiri.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: