සැඟවුණු රූම් වලට එහා ගිය 500ට එළිපිට විකිණෙන හංස බෝට්ටු..

ටියුෂන් පන්ති යන්න එන කොල්ලෝ කෙල්ලෝ මුහුදු වෙරළ අසබඩ වැටකෙයි පඳුරු ඇතුලේ රිංගගෙන පෙම් සුව විඳින අතරේ සුරංගනා ලෝක වල තනිවෙනවා. එහෙම තනිවෙන බොහොමයක් පෙම්වතුම් අසීමිත හැඟීම් වලින් වල් මත් වී රාගයට ලොල් වී තුරුළු වී සිපගත්තත් සුරාන්තය දක්වා හැසිරීමට වටපිටාවෙන් බාධා පැමිණෙන නිසා සීමා සහිතව පාලනය වනවා.

නමුත් සමහරක් සුළුතරයක් ටියුෂන් පෙම්වතුන් එම සීමාවත් පැන වැටෙකෙයි පඳුරු ඇතුලෙම අඹුසැමි සුව විඳිමින් අනාථ වනවා. එහෙම සිටියදී වෙනත් කාමුක පිරිමින්ගේ ගොදුරු බවට පත් වූ අවස්ථාද මාධ්‍ය ඔස්සේ ඕනෑතරම් වාර්තා වී තිබෙනවා. 2004 සුනාමි ව්‍යසනයේදීත් නිර්වස්ත්‍රව වැටකෙයියා ගාල් ඇතුලේ සිට ගම්මාන වලට දුව ආ මියගොස් සිටි පෙම්වතුන් අනන්තයි.

මෙහෙව් බාධා වලින් ටිකක් එලියට පනින සමහර ටියුෂන් පෙම්වතුන් අපදන්නා වචනින් “ෆිල්ම් හෝල් වල බොක්ස්” ඇතුලේ සුරාන්තය සෙවීමට පොරකනවා. ඕනෑතරම් ජංගම දුරකථන වලින් වීඩියෝ කල කුඩා වීඩියෝ පට අන්තර්ජාල වල සමාජ මාධ්‍ය ජාල වල සැරිසරනවා.

තවත් සමහර පෙම්වතුන් කාගේ හෝ පිළිසරණක් ඇතිව රූම් වලට ගොස් හිතුසේ පෙම්සුව විඳිමින් අඹුසැමියන් සේ හැසිරෙනවා. එය අද නොරහසක්. නමුත් වරින් වර සිදුකරන වැටලීම් නිසා කාමර පහසුකම් සපයන්නන් අවුරුදු 18න් පහල පෙම්වතුන්ට කාමර පහසුකම් දීමට මැලි කමක් දක්වනවා.

ඊළඟට පෙමෙහි සුරාන්තය සෙවීමට මේ ටියුෂන් පෙම්වතුන් තෝරාගන්නා තැන්නම් කොපමණ තිබෙනවා ඇත්ද?

බොරලැස්ගමුවේ දියත උයන අසල හංස බෝට්ටුවක් තියාගෙන තම දෛනික රැකියාව කරගත් කිහිප දෙනෙකුගේ රැකියාවේ මල්පල දරන්නේ කාමයෙන් වත්මත් වී මෙසේ පැමිණෙන පෙම්වතුන්ට පින්සිදු වන්නටය. ඔවුනට වයස ප්‍රශ්නයක් නැත. පැය භාගයකට අවශ්‍ය වන්නේ රු.500ක සුළු මුදලිකි. වතුරේ හංස බෝට්ටු පැදීමට පැය භාගයක් දී ඔවුන් තොටුපලේ සිටියි.

කුලියට හංස බෝට්ටුව ගත් ටියුෂන් පෙම්වතා තම පෙම්වතිය එයට ගොඩ කරගන්නේ වැවෙහි සිරි නැරඹීමට වැව පුරා බෝට්ටුව පදින ආකාරයට. නමුත් බෝට්ටුව කෙලින්ම යාත්‍රා කොට වැව මැද පිහිටා ඇති දුපතේ ඉවුරක නතර වනු දක්කනට පුළුවන. පැය භාගයම දුපත් ඉවුරේ නැංගුරම් ලන හංස බෝට්ටුව ඇතුලේ ගෙදරින් ටියුෂන් පන්ති පැමිණෙන කෙල්ලන් ගැහැනුන් බවට පත්වෙයි. මෙහා තොටුපලට ඈත දුපත් ඉවුරේ නැවති ඇති බෝට්ටුව ඇතුලේ සිදුවන්නේ කුමක්ද නොපෙනෙයි. පෙම් සුව උපරිමෙන් විඳීමට ඉඩහැර තොටිල්ලක් සේ පැද්දෙමින් හංස බෝට්ටු නිහඬව සිටියි.

නමුත් දුරදිග නොපෙනෙන ටියුෂන් පෙම්වතියන් තම ජීවිතය මේ හංස බෝට්ටු ඇතුලේ අනාථ කරගනියි. තම පතිවත තම අනාගත ස්වාමියාගේ වෙස් ගත් පෙම්වතෙකුට දුරදිග නොබලා පූජා කරයි. ඔවුන්ගේ කාමාශාවන් පැයභාගයක් තුල සිතුසේ ඉටුකරගැනීමට ඉඩහැර බලා සිටියි.

මේ සියල්ල නොපෙනෙන බෝට්ටු හිමිකරුවන් පයභාගය ඉවර වූ පසු තම අතෙහි ඇති නලාව පිඹියි. එවිට සුවවිඳි පෙම්වතුන් නැවත තොටුපල වෙත පැමිණෙයි. මෙසේ පැමිණෙන බෝට්ටුවට ගොඩ වීමට තවත් පිරිස් පෝලිමේ බලා සිටියි.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *